Kopanie studni

Współpracujemy z najlepszymi radiestetami, którzy określają precyzyjnie warstwę wodonośną dla danego terenu. Wiąże się to z oszczędnością inwestora.

Jeśli chcesz kopać studnię to zgłoś się do firmy Geoplantex!

 

Głębokość studni decyduje o jakości wody.

Głębokość studni zależy od poziomu wód gruntowych i rodzaju studni. Pierwsza i górna warstwa wód gruntowych ma od trzech do sześciu metrów w ponad dwóch trzecich przypadków w Polsce. Dlatego głębokość wiercenia od siedmiu do ośmiu metrów jest wystarczająca dla normalnej studni głębinowej.

Wystarczająco wysoki poziom wody nad dolnym filtrem rury studni głębinowej ma decydujące znaczenie dla niezawodnej funkcji pompowania. Nie powinno być mniejsze niż dwa metry, aby ciśnienie wody wspomagało wystarczająco silne pompowanie i ssanie. Studnie o głębokości do ośmiu metrów nazywane są studniami płytkimi.

Aby pompować wodę użytkową, a w szczególności wodę pitną, należy dotrzeć do głębszych warstw wody. Studnie głębinowe o głębokości dziesięciu metrów lub więcej może dotrzeć do wód gruntowych, które spełniają wymagane dla niej wymagania jakościowe. Ponadto w głębszych warstwach gleby można znaleźć żyły wodne lub wodę głęboką, co zwiększa objętość odzyskiwalną.

ZADZWOŃ