Wygoda studni głębinowej
Studnia głębinowa na Śląsku jest niezbędna w przypadku głębszych warstw wód gruntowych, ale może być również wygodną alternatywą dla zwykłej studni na płytszych głębokościach. Niewielkie zapotrzebowanie na miejsce przemawia na jego korzyść, a ponadto jest prawie bezobsługowe. Ciśnienie i ilość wody można lepiej dostosować do odpowiednich potrzeb. Ponieważ rura ze zintegrowaną pompą podwodną jest tutaj również wiercona na duże głębokości, jest również nazywana studnią rurową.
Metoda obrotowego wiercenia płuczkowego jest zwykle stosowana do budowy studni głębinowej. Dzięki naszej nowoczesnej technologii wiercenia możemy tu pracować na najmniejszej przestrzeni. Potrzebujemy tylko przejścia o szerokości 90 – 100 cm, w zależności od wiertnicy.
Rozbudowa studni głębinowej
Przy rozbudowie systemu studni głębinowej stosuje się szczególnie trwałe filtry szczelinowe wykonane z tworzywa sztucznego z dodatkowym wypełnieniem piaskiem kwarcowym lub kulkami szklanymi. W przeciwieństwie do studni ssących, studnie głębinowe mają znacznie większą powierzchnię filtracyjną i dzięki temu wytrzymują dłużej. Umożliwiają również większy przepływ i pracują cicho.
Stosuje się je bezpośrednio w studni i są tam chronione przed uszkodzeniami spowodowanymi mrozem i wysychaniem, ale w każdej chwili można je wymienić. Pompy mogą być obsługiwane za pomocą nowoczesnych maszyn włączających i presostatów.
Dlaczego?
- szczególnie nadaje się do wysokości ssania powyżej 7 m nad poziomem gruntu (różnica wysokości od poziomu gruntu do poziomu wody)
- bardzo duża wydajność pompowania, nawet z dużych głębokości
- długa żywotność i brak konieczności konserwacji przy stosowaniu pomp wysokiej jakości
- nie ma potrzeby ssania
- cicha i ekonomiczna praca
- wytrzymały i mrozoodporny
- bezproblemowe działanie
- nie wyczuwalny wizualnie jako fontanna