Aby dowiedzieć się jak głęboka powinna być studnia głębinowa na Twojej działce na Śląsku powinieneś zlecić badanie geologiczne dzięki któremu będzie można określić głębokość. Pierwszym krokiem powinno być zatrudnienie firmy, która zajmuje się kompleksowym wykonaniem studni głębinowej. Dobrze jest postawić na specjalistów, którzy korzystają z profesjonalnego sprzętu.

Takie badanie polega na rozpoznaniu przez geologa budowy geologicznej oraz warunków hydrogeologicznych na Twojej działce. Osoba badająca glebę opracowuje obraz profilu litologicznego dzięki czemu otrzymamy informacje na jakiej głębokości występują poszczególne warstwy wodonośne. Geolog sprawdza także miąższość warstw wodonośnych.

Czasami konieczne są próbne odwierty, a czasami wystarczy sprawdzić parametry innych studni znajdujących się w okolicy.  Przeciętnie studnie takie mają od 12 do 60 metrów głębokości natomiast za studnie głębokie uznaje się takie ujęcia które mają do 70 metrów głębokości.

Czy studnia głębinowa może wyschnąć?

Nie raz można spotkać się z przypadkami, w których studnia głębinowa wyschła. Wszystko zależy to jednak od tego, w jakim miejscu i na jakich warunkach zostanie ona zbudowana.

Na wyschnięcie narażone są głównie studnie korzystające z wyższych warstw wodonośnych, które zasilane są deszczówką. Dlatego w okresie suszy zdarza się sytuacja w której woda deszczowa nie jest w stanie wystarczająco zasilić naszej studni.

Jest też druga ważna sprawa a mianowicie lokalizacja takiej studni gdyż jeśli znajduje się ona w złym miejscu lub jest źle eksploatowana również może dojść do wyschnięcia.

Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej firmy która jest sprawdzona i posiada dobre opinie.

ZADZWOŃ